Kako shvatiti današnje promjene i poremećaje koji se zbivaju eksponencijalnim stopama? U drugoj epizodi futurolog Ari Wallach istražuje povijesni trenutak transformacije u kojem trenutačno živimo, zašto to kod mnogih od nas izaziva osjećaj preopterećenosti i straha te govori da ovo doba zapravo nudi neviđene mogućnosti za nove i uzbudljive budućnosti koje možemo zajedno stvoriti.
Ari putuje u Albany u saveznoj državi New York kako bi upoznao Ebena Bayera, suosnivača Ecovativea kako bi svjedočio inovativnoj uporabi materijala na bazi micelija za stvaranje održivih proizvoda poput ambalaže, kože, pa čak i hrane. Taj pristup predstavlja revolucionarnu alternativu tradicionalnim metodama i znatno smanjuje potrošnju resursa.
Arhitekt Bjarke Ingles naglašava važnost dizajna i inovacija u stvaranju održivih i ugodnih gradova. Predviđa budućnost u kojoj se gradovi ponovno stvaraju kao urbani parkovi koji promoviraju hodanje i vožnju biciklom radi uravnoteženog načina života.
Greg Cross iz tvrtke Soul Machines predstavlja koncept digitalnih avatara koji oponašaju ljudsko ponašanje. Cilj tih avatara jest poboljšati ljudska iskustva s umjetnom inteligencijom, poticati prirodniju i prijateljskiju interakciju. Istražuju se etička razmatranja koja proizlaze iz uloge umjetne inteligencije u društvu, naglašavajući potrebu za odgovornošću i društvenim ugovorom u razvoju i implementaciji umjetne inteligencije.
Ova epizoda naglašava transformativni potencijal umjetne inteligencije i inovacija u oblikovanju održive i skladne budućnosti čovječanstva. Ističe važnost etike, interdisciplinarne suradnje i individualne odgovornosti u suočavanju sa složenim izazovima našega vremena. Epizoda završava pozivom na akciju pojedincima da izazovima pristupe proaktivno i pridonesu boljoj budućnosti. Boyan Slat, osnivač organizacije The Ocean Cleanup, ističe važnost preuzimanja inicijative za pronalaženje rješenja za goruća globalna pitanja.