U samom uglu Hrvatske, iznad Slavonije, smjestila se regija, 'majka vina' - Baranja. Obojena zelenim poljima, pitoresnim ravnicama i brdima vinograda, ova tajnovita i izolirana regija bogata je i netaknutom prirodom.
Naše putovanje započinjemo na Banovom brdu. S nevjerojatnim izlaskom Sunca, u rano jesensko jutro, svjedočit ćemo nepreglednim zlatnim vinogradima i branju grožđa.
U vruću kolovošku večer spektakularne dronovske snimke prikazat će i Slama Land Art Festival na kojemu će osječki umjetnik Nikola Faller zapaliti sklupturu izrađenu samo od slame. Istu noć, s plesom oko vatre, slavit će se odlazak ljeta i početak novog godišnjeg doba.
U Novom Bezdanu, selu s većinski mađarskim stanovništvom, dronovske snimke oživjet će nekadašnji, stari običaj molovanja. Riječ je o načinu ukrašavanja vanjskih zidova kuća. Ovaj običaj, koji je nekada bio široko rasprostranjen u Slavoniji i Baranji, polako izumire i rijetki su oni koji ga još prakticiraju.
Između Dunava i Drave smjestio se i Kopački rit. U epizodi donosimo spektakularne snimke iz zraka ovog močvarnog područja te upoznajemo floru i faunu ovog parka prirode.
U jedinstvenom pogledu iz zraka dron nas dalje vodi u Baranjsko Petrovo Selo. Ovo pitoreskno baranjsko mjesto dom je Pučkih pjevačica sv. Lovre koje vjerno čuvaju tradiciju baranjskog pučkog crkvenog pjevanja. Ovo pjevanje uvršteno je i na listu nematerijalne kulturne baštine Hrvatske.
Veljača u Baranji označava slavlje i održavanje brojnih pokladnih svečanosti, a jedna takva održava se i u Vardarcu. Kakasütés ili prebijanje pijetlova jedinstvena je pokladna svečanost u kojoj mladići preobučeni u pijetlove imaju pravo uzeti svu perad iz dvorišta, pa domaćini sklanjaju koke i piliće i daruju im pijetlove. Kostimirani pijetlovi djevojkama stavljaju povez na oči, a one moraju zavezanih očiju umlatiti pravoga pijetla. Ona djevojka koja to prva napravi po narodnoj predaji prva će se udati.