Sve je započelo s Adamom i Evom. U judeo-kršćanskoj kulturi krivnja nas prati još otkako je Eva pojela zabranjeno voće. Mnogi su umjetnici, i oni iz prošlosti i oni današnji, prikazali tu scenu, kao što ćemo vidjeti u ovoj epizodi posvećenoj krivnji.
U Taüllu ćemo posjetiti crkvu Svetog Klementa iz 12. stoljeća, u kojoj nas razrogačene Kristove oči promatraju sa središnje apside. Također, u Münchenu ćemo ući u veličanstvenu crkvu braće Assam, dragulj rokokoa s najljepšim ispovjedaonicama u povijesti umjetnosti.
Prisustvovat ćemo neobičnoj seansi umjetničke psihoanalize, a poslužit ćemo se i tehnikama koje su osmislili nadrealistički umjetnici na temelju zapisa Sigmunda Freuda. René Magritte, Salvador Dalí i Max Ernst, među mnogim drugima, na svojim su platnima prikazali tjeskobu koju je u njima izazivala krivnja.
Upoznat ćemo se i sa slučajem Brahmsa, koji je bio zaljubljen u Claru Schumann, suprugu svoga mentora Roberta Schumanna. Za nju je napisao svoje najljepše note. Saznat ćemo kako se Caravaggio pokušao iskupiti za svoje zločine jednom od svojih najboljih slika. Razmotrit ćemo i kako se Picassova plava faza izrodila iz njegovog osjećaja krivnje zbog samoubojstva bliskoga prijatelja Carlesa Casagemesa.
Riječi ruskoga pisca Aleksandra Puškina te engleskoga Williama Shakespearea dovest će nas do najtežeg oblika krivnje. Krivnje koju može upokojiti jedino smrt. U nastavku ćemo poslušati jednoga od najboljih svjetskih baritona, Carlosa Álvareza, koji će izvesti završnu ariju Macbetha Giuseppea Verdija.