S profesorom Tomislavom Kovačem razgovaramo o značenju Uskrsa i zašto je Uskrs više od blagdana, znaju li naši vjernici što slave kad slave Uskrs, put od rockera i anarhista do profesora fundamentalne teologije, što teologija može učiniti da društvo bude bolje, o dvanaest godina pontifikata Pape Franje, o milosrđu i evangelizaciji iznutra, o pojmu Crkve koja izlazi, o međureligijskom dijalogu, o izbjegličkoj krizi, je li muslimane koji dolaze iz posve drugačijega civilizacijskog okruženja uopće moguće integrirati u europski sustav vrijednosti, što to znači vjerovati u 21. stoljeću, govori li današnja kultura uopće o transcedentnom, je li Europa desakralizirana i dekristijanizirana, te u kojoj mjeri idu ruku pod ruku vjera i turizam, vjera i putovanja.
Izv. prof. dr. sc. Tomislav Kovač rođen je 1969. u Münchenu. Odrastao je u Francuskoj, gdje je završio osnovno i srednjoškolsko obrazovanje. Diplomirao je teologiju na Katoličkom bogoslovnom fakultetu (KBF) Sveučilišta u Zagrebu (2002). Magistrirao je na Teološkom fakultetu Sveučilišta u Fribourgu u Švicarskoj (2005.), iz specijalizacije fundamentalne teologije, s licencijatskim radom La révélation coranique. Essai de présentation en vue d'une comparaison avec la théologie chrétienne de la révélation ("Kuranska objava. Pokušaj prikaza u vidu usporedbe s kršćanskom teologijom objave"), za koji je dobio Nagradu Društva prijatelja Sveučilišta u Fribourgu (Prix de l'Association des Amis de l'Université de Fribourg). Doktorirao je na KBF-u Sveučilišta u Zagrebu s disertacijom "Crkva gleda s poštovanjem i muslimane" (NA 3). (Post)koncilski zaokret u odnosima Katoličke crkve prema islamu i njegovi teološki izazovi pod vodstvom prof. dr. sc. Željka Tanjića (2013.).
Od 1. listopada 2006. zaposlen je na Katedri fundamentalne teologije KBF-a Sveučilišta u Zagrebu, najprije kao asistent, od 1. travnja 2013. kao viši asistent, od 1. listopada 2016. kao docent, a od 1. lipnja 2023. kao izvanredni profesor. Od 1. siječnja 2017.