Maestro Tomislav Fačini, šef dirigent Zbora HRT-a i umjetnički voditelj ciklusa Kanconijer, na čelu je englesko-francuskog programa u čijem je središtu Gloria Francisa Poulenca. Skladana za sopran, zbor i veliki orkestar, udružuje sopranisticu Mariju Kuhar Šošu, prvakinju Opere zagrebačkoga Hrvatskog narodnog kazališta, s našim zborom i orkestrom te Oratorijskim zborom Cantores Sancti Marci. Riječ je o jednom od najslavnijih Poulencovih ostvarenja, zacijelo zahvaljujući zaigranoj pa čak i teatralnoj kvaliteti. Snažan ritamski polet, elegantne vokalne fraze, vatromet orkestralnih boja, ali i veoma kontemplativni odsjeci samo su neke od atrakcija ovoga uglazbljenja teksta iz misnog ordinarija.
Poulencova suvremenjakinja Lili Boulanger, prva žena koja je osvojila uglednu nagradu Prix de Rome Pariškog konzervatorija, umrla je ne navršivši 25 godina. Dio njezina nevelikog opusa posvećen vokalnoj glazbi svrstava se među najdojmljivije u razdoblju impresionizma. Stara budistička molitva (Vieille Priere Bouddhique) jedno je od njezinih posljednjih djela. Skladana za tenor solo, zbor i orkestar, preuzima budističku molitvu svemiru koja poziva sve ljude na postizanje mira i radosti. Solističku dionicu tumači mladi tenor Josip Švagelj, član opernog studija Hrvatskoga narodnog kazališta u Zagrebu.
Istodobno, početkom 20. stoljeća u Engleskoj, Ralph Vaughan Williams posegnuo je za temom engleskog skladatelja 16. stoljeća, Thomasa Tallisa. Fantazija na temu Thomasa Tallisa jednostavačna je skladba za gudače koji se dijele na dva dijela i gudački kvartet, postižući efekt antifonalnog sviranja. Nakon praizvedbe 1910. u Gloucesteru, Fantazija je ocijenjena kao "nesumnjivo prvo Vaughan Williamsovo djelo koje je prepoznatljivo kao nepogrešivo i neupitno njegovo". Godinu dana poslije u Worcesteru praizvedeno je Pet mističnih pjesama sa stihovima velškog pjesnika i anglikanskog svećenika 17. stoljeća Georga Herberta.