Sudan, drevna Nubija, skriva brojna prirodna i arheološka blaga. Ova zemlja crnih faraona ima više piramida od svog slavnog susjeda, Egipta, a ipak nema posjetitelja, turista niti stranih putnika. Odsječen od ostatka svijeta, Sudan, nekadašnje utočište međunarodnih terorista, danas je jedna od politički najnestabilnijih zemalja na svijetu. Od stjecanja neovisnosti 1956. godine zemlja je doživjela 18 pokušaja državnog udara. Nakon trideset godina pod vojnom diktaturom Omara al-Bashira, u Sudanu je 2019. nakratko zavladala demokracija. No to nije dugo trajalo jer je zemlja u listopadu 2021. doživjela novi puč koji je na vlast doveo generala al-Burhana i njegovu vojnu huntu. Otada je Sudan potpuno izoliran od ostatka svijeta.
Svaki tjedan tisuće građana okuplja se diljem zemlje kako bi prosvjedovali protiv vlasti, a žene su predvodnice te revolucije, željne slobode nakon godina patnje pod vojnom diktaturom, gdje su, prema šerijatskom zakonu, rutinski bičevane i ponižavane. Jedna žena objašnjava kako se bore za slobodu. "Dijelimo ove boje u spreju po četvrti kako bismo najavili naš prosvjed. Tom ćemo bojom ispisati naše slogane.". Uhvate li ih kako ispisuju antivladine slogane po gradu, prijeti im zatvor i mučenje. Iako prosvjednici znaju da će vojska pokušati oružjem ugušiti prosvjed, sve što imaju od zaštitne opreme improvizirani su štitovi i plastične kacige. A oni ih neće zaštititi od metaka. Vojska puca čak i u liječnike i malu djecu. Prijeti im rizik i od nemilosrdnih, nasumičnih uhićenja.
Politička je kriza dodatno pogoršala gospodarsku situaciju u zemlji u kojoj je stopa inflacije dosegnula 380 %. Sudan je i prije puča bio jedna od najsiromašnijih zemalja na svijetu, no sada i pripadnici srednje klase sve teže preživljavaju. Više od dva milijuna ljudi napustilo je gradove i otišlo potražiti sreću u pustinji. Nadaju se da će pronaći nekoliko grumena zlata koji će im promijeniti život...